top of page

POSVET O KAKOVOSTI V MLADINSKEM DELU


1.3. 2018 je na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport potekal Posvet o kakovosti v mladinskem delu. Naslov mednarodne konference se je glasil Dogodki ali skupine? Sam naslov nakazuje na dilemo, s katero se soočajo mladinski delavci v Sloveniji, in sicer se pojavlja vprašanje, ali je lažje organizirati nek dogodek ali se ukvarjati z dalj časa trajajočimi skupinami mladih, ki same razvijajo svoje ideje in predloge. Mednarodna konferenca je rezultat sodelovanja Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport - Urada RS za mladino, Socialne akademije in partnerji projekta ABC of Youth Work. Na posvetu je bila govora predvsem o mladinskem delu in kakovosti le-tega, znotraj česar se je začel daljši proces posvetovanja o kakovosti pri izvajanju mladinskega dela v Sloveniji, čemur v prihodnje želi več pozornosti posvetiti tudi Urad RS za mladino.


Posvet je pričel Matej Cepin, vodja projekta ABC of Youth Work, ki je v uvodnem nagovoru izpostavil ključna vprašanja, iz katerih so izhajali pri omenjenem projektu: kaj je osnova oziroma temelj mladinskega dela, ki gradi njihovo identiteto in tudi predstavlja dodano vrednost v primerjavi z ostalimi področji, v katera vstopa mlada oseba (npr. šola, obšolsko izobraževanje, ulica ...).


V nadaljevanju sta Marzena Ples in Ewa Krzaklewska s krakowske univerze predstavili raziskavo, ki je nastala v okviru projekta z mladimi in mladinskimi delavci. Na slikovit način sta predstavili elemente tako imenovanega kroga rasti mladinskega dela (Youth Work Growth Cycle), ki mladinskim delavcem lahko pomaga pri izboljšanju dela v organizaciji, pa tudi širše. Elementi so bili razviti v okviru projekta in tvorijo njegov osrednji rezultat.


O vprašanju ''Biti ali ne biti digitalni mladinski delavec'', je spregovoril Giacomo Trevisan iz organizacije Media Educazione Communita iz Vidma v Italiji. Izpostavil je, da mladi danes ne potrebujejo nekoga, ki bi jih vodil skozi digitalizirano mladinsko delo, temveč potrebujejo mentorja oziroma človeka, ki jim prisluhne tudi na digitalnih kanalih.


Posvet se je zaokrožil z debato po skupinah, kjer je bil fokus na elementih prej omenjenega kroga rasti oziroma Youth Work Growth Cycle, in sicer je bilo govora o krepitvi pripadnosti mladih neki mladinski organizaciji, podpori rasti mladih, zasnovanju privlačne slike organizacije, izboljšanju komunikacije z uporabniki, proaktivni metodologije in oblikovanju zanimivega pristopa mladim.










Single Post: Blog_Single_Post_Widget
bottom of page